Я-українець, громадянин, патріот

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, закладів освіти, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

З нормативними документами з питань Національно-патріотичного виховання дітей та молоді можна ознайомитись за посиланням

30 червня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив першу в Україні Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року. Метою програми є удосконалення та розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 673 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

14 жовтня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки».

Указ Президента України від 18.05.2019 №286/2019 Про Стратегію національно-патріотичного виховання

Лист МОН від 10.06.2022 № 1/6267-22 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України»
Інформаційні матеріали до річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну (Лист Інституту національної пам’яті від 16.02.2023 № 305/2.3-06-23)

ЗАХОДИ З НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ГРОМАДИ

21.02.2023

Міжнародний день української мови

🔵🟡 Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого
🔵🟡 Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 22 роки поспіль. Започаткували день у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
🔵🟡 Мова має значення, особливо зараз! Мова – це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання
🔵🟡 Зберігайте рідну мову, бережіть її, спілкуйтеся, адже українська – мова переможців!
🔵🟡  З Міжнародним днем рідної мови!
20.02.2023

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про людей, що самовіддано, мужньо відстоювали незалежність та єдність, європейське майбутнє України. Героїв, які силою духу, відвагою, стійкістю змінили історію нашої держави. Вони вкотре довели, що Україна завжди бореться за свою свободу.

З цієї нагоди у закладах освіти Новопокровської громади були проведені години спілкування.

  

19.02.2023

День Державного Герба

Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба.

Сьогодні 31-а річниця встановлення державного символу. Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. Тризуб – це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі.

Ми пишаємося, що ми українці! Віримо, у щасливе майбутнє!

    

16.02.2023

День єднання

16 лютого -День єднання, який вперше був запроваджений в Україні у 2022 році відповідно до указу президента Володимира Зеленського на тлі ескалації напруги на  російсько-українському кордоні. “З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість”, – зазначається в Указі президента України від 14 лютого 2022 року.
У складні часи війни ми відчуваємо себе єдиними і сильними.
За рік, ми показали всьому світу нашу справжню єдність, нашу волю і силу духу.
Нас згуртувала любов до української землі, мови, культури та до споконвічних традицій українського народу.
       
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки.
Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!